Top 10 najpiękniejszych ogrodów na świecie

ogrodów na świecie

Spacer po pięknym ogrodzie to niewątpliwie wyjątkowe uczucie. Zatracisz się w pięknie przyrody, gdy dbasz o siebie w otoczeniu kwiatów. Doda radości i spokoju w życiu. Oto 10 najpiękniejszych ogrodów na świecie

Desert Botanical Garden, Phoenix, Arizona, US

Pustyni ogród botaniczny w mieście Phoenix w Arizonie wyświetla duży zbiór pięknych roślin suchych-lądowych. Ogród o powierzchni 140 akrów ma ponad 21000 pustynnych roślin ze 139 różnych gatunków. Ten ogród słynie z kolekcji 169 rzadkich gatunków roślin pustynnych.

Jest także domem dla 1350 różnych rodzajów kaktusów. Kolekcja pustynnego ogrodu botanicznego pochodzi głównie z pustyń południowo-zachodniej Ameryki Północnej.

Dobrze utrzymane, utwardzone ścieżki w ogrodzie sprawiają, że chodzenie jest dla Ciebie znacznie łatwiejsze. W każdym sezonie wiosennym pustynny ogród wita mnóstwo pięknych motyli. Wolontariusze w ogrodzie wyjaśnią ci różne rodzaje roślin pustynnych. W ogrodzie można także zobaczyć wiele fontann i ławek.

Claude Monet’s Garden, Giverny, Północna Francja

Wspaniały ogród Claude’a Moneta znajduje się w gminie Giverny w północnej Francji. Ten ogród jest podzielony na dwie części: ogród kwiatowy i ogród wodny. Słynny francuski impresjonista malarz Claude Monet zaprojektował ten zapierający dech w piersiach piękny ogród.

Claude Monet i rodzina osiedlili się w Giverny w 1883 roku. Kochał życie w spokojnym i pięknym miejscu. Zainspirowany wieloma japońskimi obrazami ze swojej kolekcji Monet postanowił odnowić swój ogród.

Claude rozpoczął projektowanie swojego nowego ogrodu w 1890 roku. Dużo ciężkiej pracy skierował rzekę w pobliżu swojego domu do pięknego ogrodu nad stawem. Zbudował także most przez most. Staw jest również wypełniony liliami wodnymi.

Dziś na brzegu stawu można zobaczyć wiele wierzb. Małe pokrywy mostów z pięknymi glicyniami to naprawdę zapierająca dech w piersiach scena. Czysta woda w stawie odzwierciedla również kwiaty w okolicy.

Ogród przed domem Monte miesza się z dużą ilością kwiatów różnych gatunków. Róże pnące są jedną z głównych atrakcji tego ogrodu. W ogrodzie jest także wiele drzew owocowych.

Longwood Gardens, Pensylwania, USA

Ogrody Longwood o powierzchni 1077 akrów znajdujące się w Pensylwanii w USA zawierają 40 wspaniałych ogrodów i 4,5 akrów szklarni. W tym ogromnym ogrodzie znajduje się 11000 różnych rodzajów roślin i drzew. Ogród o powierzchni 86 akrów to najpiękniejsza atrakcja w ogrodach Longwood.

Dobrze utrzymane szlaki spacerowe w ogrodach Longwood rozciągają się na ponad 3 mile. W ogrodzie znajduje się także wiele zasobów wodnych. Ten ogród botaniczny chroni także wiele zwierząt, w tym jelenie, bobry, motyle i ptaki.

Ogromna oranżeria w tym ogrodzie botanicznym mieści 20 ogrodów wewnętrznych. To oranżeria rozciągała się na rozległym obszarze 4,5 akra. Chroni 5500 różnych rodzajów roślin. W oranżerii można zobaczyć wiele pięknych kwiatów, w tym letnie róże, paprocie, bonsai, kaktusy, bromeliady i paprocie.

Sezonowe wystawy i sztuki sceniczne w ogrodach Longwood z pewnością staną się dla Ciebie niezapomnianym przeżyciem. Ponieważ kwiaty są zależne od pory roku, każda wystawa oferuje inne wrażenia. W sezonie letnim można także oglądać pokazy fontann, koncerty muzyczne i pokazy sztucznych ogni.

Giardini Botanici Villa Taranto, Piemont, Włochy

Ogród botaniczny Villa Taranto znajduje się w regionie Piemontu w północno-zachodnich Włoszech. Zajmował imponujące 16 hektarów ziemi. Ten ogród botaniczny chroni 20000 odmian roślin przed tysiącami różnych gatunków. W ogrodzie znajdują się także posągi w stylu włoskim, tarasy, wodospady, fontanny i stawy.

Istnieją 4,3 mili długości chodniki, aby cieszyć się pięknem wielu kwiatów i innych atrakcji w ogrodzie. Duża kolekcja tego ogrodu obejmuje wiele roślin tropikalnych, tulipanów, lotosu, dalii, kamelii, magnolii i wrzosów.

Wejście do ogrodów Villa Taranto jest bezpłatne. Możesz cieszyć się pełnymi kwitnącymi kwiatami od wiosny do jesieni. Każdego roku w kwietniu w ogrodzie są tysiące kwitnących kwiatów tulipanów. Morza dalii zaczynają się w lipcu i trwają przez następne trzy miesiące.

Royal Botanic Gardens, Kew, Londyn

Imponujące królewskie ogrody botaniczne w londyńskiej dzielnicy Kew obejmują 326 akrów ziemi. Możesz odkryć ponad 50000 różnych gatunków roślin. Ten historyczny ogród jest również miejscem światowego dziedzictwa . Oprócz pięknych ogrodów możesz także zwiedzać galerie sztuki, zielone domy, unikalne budowle i strefy klimatyczne.

To księżniczka Augusta (Matka króla Jerzego III), która pierwotnie zaprojektowała ten ogród w 1759 roku. Botanik Lord Bute i ogrodnik William Aiton również dołączyli do księżniczki w tym dziele. Zaprojektowali ogromny piękny ogród na 3,6 hektara ziemi w White Lodge w Richmond w Londynie.

W latach 70. XVII wieku król Jerzy III postanowił rozbudować ogród zaprojektowany przez jego matkę. W tym celu król Jerzy III mianował słynnego botanika Josepha Banksa. Zebrał ogromną ilość roślin z całego świata i dodał nowe ogrody.

W XIX wieku w ogrodzie dodano szereg szklarni. Palmiarnia jest najbardziej atrakcyjnym zielonym domem w ogrodach Kew. Ten imponujący szklany dom jest domem dla wielu roślin tropikalnych lasów deszczowych.

Konserwatorium Księżnej Walii to kolejna ważna szklarnia w ogrodach Kew, którą chcesz odwiedzić. Ta szklarnia zawiera 10 różnych stref klimatycznych kontrolowanych przez komputery. W tym oranżerii można znaleźć rośliny pustynne, mięsożerne i różne rodzaje storczyków. Istnieje również wysoki na 59 stóp chodnik z koronami drzew, z którego roztacza się piękny widok na okoliczne miejsca.

Butchart Gardens, Kolumbia Brytyjska, Kanada

Jest to znany na całym świecie ogród i narodowy historyczny obiekt Kanady, położony w zatoce Brentwood w Kolumbii Brytyjskiej. Ten ogród zawiera ogrody tematyczne, egzotyczne rośliny kwitnące i stawy. Ogrody Butchart rozciągają się na 22 hektarach i są domem dla 700 odmian roślin.

Ten ogród został zaprojektowany przez Roberta Pima Butcharta i jego żonę Jennie Butchart. Kiedyś miejscem tego pięknego ogrodu był kamieniołom należący do Roberta Pima Butcharta. Po zamknięciu kamieniołomu w 1909 roku pary postanowiły zamienić ziemię w piękny ogród. Spędzili 12 lat na projektowaniu tego ogrodu. Od 1921 r. Witają gości w pięknym ogrodzie.

Ogród Butchart jest także domem dla tysięcy motyli, papug, pawi i innych ptaków. Gwiazdkowy staw w ogrodzie chroni również wiele kaczek. W ogrodach Butchart odbywają się także muzyczne noce, pokazy świetlne i pokazy sztucznych ogni.

Nong Nooch Tropical Botanical Garden, Pattaya City, Tajlandia

Ogród botaniczny Nong Nooch jest popularną atrakcją turystyczną w Tajlandii w mieście Pattaya. Ten 500-hektarowy ogród botaniczny prezentuje największą kolekcję roślin kwiatowych w kraju. Ogród Nooch Noon zawiera rośliny z ponad 670 rodzimych gatunków.

Ogród Noong Nooch ma symetryczny design. Do odkrywania piękna tego ogrodu prowadzi chodnik o długości 1,1 km. Bonsai, paprocie, palmy, kaktusy i storczyki są rozmieszczone w osobnych sekcjach w ogrodzie. Spacerując po ogrodzie, możesz także zobaczyć doskonale przycięte krzewy.

Oprócz pięknych ogrodów w ogrodzie botanicznym Noong Nooch prezentowane są także tajskie pokazy kulturalne, muzeum motoryzacji, staw rybny i pokazy słoni. W ogrodzie można także jeździć na rowerze, jeździć na słoniach i pływać łódką.

Ogrody Chateau de Villandry, Indre-et-Loire, Francja

Popularny Chateau de Villandry we francuskim Indre-et-Loire ma sześć wspaniałych ogrodów. Wybitne ogrody Villandry podzielone na sześć tarasów. Na górnym tarasie znajduje się „ogród słoneczny”, na drugim znajduje się ogród wodny, a następnie ogród ozdobny, a na dolnym – ogród ziołowy.

Ogród słoneczny na górnym tarasie zawiera piękne rośliny łąkowe. Ogród ten otoczony jest lipami. Pośrodku ogrodu znajduje się ozdobny staw w kształcie słońca.

Ogród wodny Villandry jest idealnym miejscem do relaksu. W tym ogrodzie można znaleźć wiele pięknych fontann i trawników. Na środku ogrodu znajduje się również ozdobny staw.

Ogród ziołowy na dolnym tarasie zawiera różne aromatyczne rośliny lecznicze. Struktura roślinna tego ogrodu ma okrągły kształt. Symbolizuje wieczność.

Ogrody Wersalu, Francja

Jest to jeden z najpiękniejszych i największych ogrodów na świecie. Ten wspaniały ogród o powierzchni 800 hektarów jest znakomitym przykładem formalnego francuskiego projektu ogrodu. W ogrodach Wersalu zawierać 300 hektarów lasów, setki akrów kwietników, 35 kilometrów kanałów, 600 372 fontanny i rzeźby. Jest także domem dla 200000 drzewek i ponad 210000 roślin kwiatowych.

Ogrody Wersalu zostały zamówione przez Ludwika XIV w 1661 r. I trwały czterdzieści lat. Ma takie samo znaczenie jak pałac. UNESCO uznało ogrody Wersalu i pałac za miejsce światowego dziedzictwa w 1979 roku.

Na dolnym poziomie ogrodu znajduje się Kanał Grande o długości 1,5 km. Na brzegu kanału można zobaczyć wiele dębów, dzikich wiśni i jesionów. Rejs statkiem po Canal Grande przynosi magiczny widok na rozległe ogrody Wersalu.

Duża oranżeria w ogrodzie zajmuje 7,5 akra ziemi. Zawiera tysiące drzew. Głównym celem tej oranżerii jest ochrona roślin w sezonie zimowym.

Fontanny to kolejna atrakcja w ogrodach Wersalu. Wszystkie główne fontanny w ogrodzie mają kolosalne posągi. Większość posągów przedstawia postacie mitologiczne, w tym Saturna, Kupidyna, Ceres, Flory i Neptuna.

Keukenhof, Lisse, Holandiaogrodów na świecie1

Keukenhof to największy ogród kwiatowy na świecie. Zajmuje powierzchnię 32 hektarów i jest domem dla 7 milionów roślin kwiatowych. Ten ogród znajduje się w mieście Lisse w zachodniej Holandii. Keukenhof jest również uważany za „Ogród Europy”.

Ogród Keukenhof jest otwarty tylko wiosną, od końca marca do końca maja. W tym czasie ogród wyświetla miliony kwiatów tulipanów w pełnym rozkwicie. Oprócz pięknych cebul tulipanów można również zobaczyć dzwonki, hiacynty, narcyz i żonkile. W ogrodzie prezentowany jest także największy na świecie pokaz lilii.

Kolejną interesującą rzeczą w Keukenhof, którą musisz wiedzieć, jest to, że każdego roku ogród ma inne tematy. Ścieżki spacerowe o długości 15 km do odkrywania piękna ogrodu. 45-minutowa przejażdżka łodzią przynosi także magiczny widok na ogród z innej perspektywy. Ogród Keukenhof ma również wiele rzeźb i fontann.