Odkryj ten ogród roślin mięsożernych w Karolinie Północnej

roślin mięsożernych

Jeśli uważasz, że rośliny mięsożerne, takie jak muchołówka Venus, to po prostu coś z hollywoodzkiej tradycji, pomyśl jeszcze raz. Nie tylko te wyjątkowe, drapieżne rośliny są prawdziwe, ale niektóre z nich można zobaczyć z bliska w Stanley Rehder Carnivorous Plant Garden w Wilmington, Karolina Północna. W rzeczywistości jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie można je spotkać na wolności!

Rośliny mięsożerne, takie jak muchołówka Venus, rośliny dzbanowe i rosiczki, otrzymują składniki odżywcze, których potrzebują, aby przetrwać z żywych organizmów, a nie wchłaniać je z gleby. Chociaż nie widzimy ani nie myślimy o tych typach roślin bardzo często, w rzeczywistości istnieje co najmniej 500 różnych gatunków, które przyciągają, łapią i zabijają zdobycz jako sposób na przetrwanie.roślin mięsożernych1

Używając różnych rodzajów „pułapek”, takich jak lepki śluz, szybkie ruchy liści, a nawet wewnętrzna próżnia, rośliny chwytają bardzo małe owady i stawonogi jako sposób na zrekompensowanie ubogiej gleby. Jest uważany za ewolucyjny „ostateczność”, gdy niezbędne składniki odżywcze nie są dostępne w ekosystemie. Co jest częścią tego, co czyni je tak interesującymi zarówno dla naukowców, jak i przeciętnego Joe.

W ogrodzie roślin mięsożernych Stanleya Rehdera, znajdującym się na terenie rezerwatu przyrody Piney Ridge, można spacerować betonowym szlakiem spacerowym, który wije się przez prawie trzy czwarte akrów roślin, w tym pułapki much Wenus, rosiczki i rośliny dzbanowe. Znajdziesz tam również oznakowanie edukacyjne, które oferuje więcej informacji na temat rzadkich roślin.

Ogród znajduje się za szkołą podstawową Alderman, więc uważaj na ten punkt orientacyjny, gdy go szukasz i zaparkuj na wyznaczonym parkingu przy Canterbury Road. Kiedy jesteś w ogrodzie, pamiętaj, aby pozostać na ścieżce i nosić buty z zamkniętymi palcami, ponieważ rośliny te będą gryźć!