Wieloletnie byliny długo kwitnące do Twojego ogrodu!

byliny

W aranżacjach naszego ogrodu zazwyczaj chodzi o to, aby osiągnąć pewien efekt estetyczny przy jak najmniejszym wkładzie pracy. Dlatego dzisiaj przedstawiamy idealny rodzaj kwiatów, który przyczyni się do uzyskania tego efektu. Byliny ogrodowe wieloletnie długo​kwitnące to powszechnie wieloletnie rośliny zielne. Nazwę byliny ogrodowe używa się tutaj​ jako skróconego terminy. Pełna nazwa tego rodzaju roślin powinna brzmieć następująco: byliny ozdobne zimujące w gruncie. W użyciu jest jednak wiele bylin, które nie zimują w gruncie, takie jak begonie, dalie i kanny.byliny pin

Wieloletnie i długo kwitnące zastosowanie

Byliny ogrodowe wieloletnie długo kwitnące to ten rodzaj kwiatów, które nie mają​ problemu z utrzymaniem się przez cały sezon w gruncie. Z tego względu nie trzeba przesadzać ich co roku, ani zasadzać nowych. Ich uprawa i pielęgnacja jest bardzo prosta i nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku. Musimy jednak mieć na względzie pewnie nieudogodnienia, jakimi jest niemożność rośliny wytrzymania całego okresu zimowego w zamarzniętym gruncie. Niestety, tego rodzaju rośliny nie radzą sobie z surowymi warunkami zimowymi i zazwyczaj obumierają w tym czasie.

Dlaczego jednak warto zdecydować się na byliny ogrodowe wieloletnie długo kwitnące?​

Byliny te charakteryzują się długim okresem kwitnienia. Obejmuje od czas od późnej wiosny do końca lata. Z tego względu eliminują one problem dodatkowych nasadzeń, jakie są konieczne w wypadku bylin krótko kwitnących. Dzięki temu ogród prezentuje się dekoracyjnie przez cały sezon. Dodatkowo są roślinami, które naprawdę są bardzo proste w utrzymaniu. Nie wymagają wiele czasu, który trzeba poświęcić na pielęgnację, a ich duża elastyczność związana z przystosowaniem do gruntów sprawia, że nie należy za bardzo przejmować się odpowiednim miejscem na ich posadzenie.byliny

Rekomendacje gatunków bylin ogrodowych wieloletnich długo kwitnących​

Przedstawimy kilka gatunków bylin ogrodowych wieloletnich długo kwitnących​ , które​ naszym zdaniem będą najlepszym wyborem w wypadku aranżowania dekoracyjnego, estetycznego i sympatycznego ogrodu bez dużego wkładu energii, czasu i pracy własnej.

Oto kilka z nich: Pierwszą byliną ogrodową wieloletnią długo kwitnącą ​ będzie Kocimiętka​ Fassena. Jest to bylina o płożących pędach, które swoim kształtem tworzą pędy. Osiąga ona od 25 do 35 centymetrów wysokości. Kwiaty rośliny są białe, niebieskie lub fioletowe, zebrane w nibyokółki. Kocimiętka Fassena kwitnie najczęściej od czerwca do września. Idealnie nadaje się do aranżowania rabat, ogródków skalniakowych czy zagospodarowania mniejszych powierzchni. Dodatkowo można uprawiać ją w pojemnikach.

Kolejnym gatunkiem bylin ogrodowych wieloletnich długo kwitnących ​ będzie Mydlnica​ bazyliowata. To bylina o pokładających się pędach, które w swoim ułożeniu tworzą luźne kobierce. Osiąga wysokość od 10 do 20 centymetrów wysokości. Kwietnie w okresie od maja do września. Jej kwiaty są małe i drobne, a także pięciopłatkowe o różowej barwie. Roślinę wykorzystuje się najczęściej podczas aranżacji ogrodów skalnych, obrzeży rabat i szczelin między kamieniami oraz dużymi płytami ogrodowymi.