10 najlepszych krajów do odwiedzenia w 2019 roku!

krajów1

1 . Sri Lanka
OSTRZEŻENIE: Sri Lanka została dotknięta serią ataków terrorystycznych w dniu 21 kwietnia 2019 r. Nałożono nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, ale loty do Kolombo odbywają się normalnie, w tym podczas godzin nocnych. W chwili obecnej zagraniczne rządy zalecają ostrożność, ale nie ostrzegają przed podróżą na Sri Lankę. Aby uzyskać najnowsze porady dotyczące podróży, sprawdź informacje doradcze rządu.

Sri Lanka zdecydowanie ma swój moment w słońcu równikowym i zmiany nadchodzą szybko. Już teraz godna uwagi nieustraszona podróżniczka ze względu na mieszankę religii i kultur, ponadczasowe świątynie, bogatą i dostępną przyrodę, rosnącą scenę surfowania i ludzi, którzy przeciwstawiają się wszelkim przeciwnościom poprzez powitanie i życzliwość po dziesięcioleciach konfliktu społecznego, jest to kraj ożywiany . Teraz jest więcej niż kiedykolwiek dla rodzin, ćpunów adrenaliny, ekoturystów, osób poszukujących wellness i smakoszy o każdym budżecie. Nawet północ i wschód, w tym obszary wcześniej niedostępne, trudne do osiągnięcia lub pozbawione usług, dostarczają nowych odkryć.krajów

2 . Niemcy
Niemcy od dawna są siłą napędową innowacji i nadały światu prasę drukarską, samochód, aspirynę i inne kamienie milowe wynalazków. A 100 lat temu mała szkoła na wsi w Turyngii uruchomiła ruch estetyczny, tak wpływowy na całym świecie, że jego pogłos jest nadal odczuwalny: Bauhaus. Dołącz do rocznej imprezy urodzinowej położnej modernizmu, która została założona w Weimarze w 1919 r., Rozkwitła w Dessau i została zdławiona przez nazistów w Berlinie w 1933 r. Nowe błyszczące muzea zostaną otwarte w tych trzech miastach wraz z dziesiątkami powiązanych wydarzenia i wystawy odbywające się w całych Niemczech.

3 . Zimbabwe
Chociaż Zimbabwe zawsze było znane z robienia nagłówków z niewłaściwych powodów, zawsze był to kraj, w którym podróżujący na ziemi zachwycali się. Jest to nie tylko jedno z najbezpieczniejszych miejsc w Afryce, ale także pobłogosławione przez bardzo przyjaznych mieszkańców, parki narodowe wypełnione Wielką Piątką, ruiny archeologiczne wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa, zalesione góry i oczywiście potężne Wodospady Wiktorii. Chociaż kontrowersyjne wybory w 2018 r. Mogły osłabić niepohamowany optymizm po zakończeniu władzy Roberta Mugabe, poczucie nadziei na to, czym może stać się ten kraj, pozostaje silne w Zimbabwe. I jak zawsze, wizyta tutaj jest postrzegana przez mieszkańców jako znak wsparcia ich w podróży do nowego świtu.

4 . Panama
Witamy na skrzyżowaniu Ameryk. W Panamie północ spotyka się na południe w fieście tropikalnej różnorodności biologicznej, obchodzonej na światowej klasy targach BioMuseo . Wschód spotyka się z Zachodem poprzez rozwijający się handel światowy, a największe na świecie statki towarowe podróżują niedawno odnowionym Kanałem Panamskim . Kochana Panama gromadzi tak wiele skarbów w jednym małym kraju – od piaszczystych plaż po tropikalne lasy deszczowe, mgliste wyżyny i rodzimą kulturę – to szokujące, że jakoś wciąż jest pod radarem. W 2019 roku Panama City zobowiązuje się do imprezowania jak nigdy dotąd, zaznaczając swoją 500-letnią historię jednym hałaśliwym jubileuszem, którego nie możesz przegapić. ¡Viva Panama!

5 . Kirgistan
Wydaje się, że moment Kirgistanu na światowej scenie turystycznej nastąpił po ogromnym szumie podczas World Nomad Games 2018, zawodów Azji Środkowej poświęconych tradycyjnym (i dziwacznym) sportom regionalnym. Czas na wizytę nigdy nie był lepszy – ponad 2700 km nowo oznakowanych tras trekkingowych; ogólnokrajowy popyt na produkty wycieczkowe prowadzone przez społeczność; odnowiony krajowy system autostrad znacznie skracający czas tranzytu; oraz uproszczony program e-wiz dla osób, które nie znajdują się na liście ponad 60 krajów bezwizowych – ale zrób to teraz: Kirgistan szybko staje się znanym faworytem dla niezależnych podróżników poszukujących dziewiczej przyrody.

6 . Jordania
Masz ochotę na przygodę? Oto nowy przepis: znajdź ścieżkę o długości 650 km i odłóż na 36 dni (42 z postojami na odpoczynek), aby ją pokonać; wrzuć niesamowity krajobraz Doliny Szczeliny, usiany kanionami i zielony po błyskawicznych powodziach; dodaj widoki najniższego punktu na Ziemi (Morze Martwe) i biblijnej katastrofy (Sodoma); sezon z polnymi kwiatami porozrzucanymi nad zamkami krzyżowców; połącz ze zdrową szczyptą niepohamowanego jordańskiego optymizmu i oto masz – Jordan Trail, najnowszy charakterystyczny danie tego kraju. Wyprzedź stado, aby wypróbować wzloty i upadki tej epickiej trasy.

7 . Indonezja
Indonezja jest tak różnorodna, jak jej długość jest długa, od nowych eko-kurortów oferujących spotkania orangutan na Sumatrze po plemienne tradycje Papui. Ponad 17 000 wysp tworzy mieszankę kultur, kuchni i religii na całym archipelagu, oferując kalejdoskop wrażeń. Trzęsienia ziemi nawiedziły ostatnio niektóre części Indonezji, która znajduje się na wyłożonym wulkanem Pacyfiku. Reakcja na te klęski żywiołowe trwa, ale duża część tego rozległego kraju pozostaje bezpieczna dla odwiedzających. Dzięki znacznym inwestycjom w nowe połączenia lotnicze, lądowe i morskie, a także niedawnemu bezwizowemu dostępowi dla obywateli 169 krajów, odkrywanie tego tropikalnego kraju nigdy nie było łatwiejsze. Idź teraz, zanim wszystkie jego sekrety zostaną odkryte.

8 . Białoruś
Długo latarnią dla tych, którzy szukają niejasnych miejsc, Białoruś po cichu stała się spokojna z powodu złych wymagań wizowych, podstępnej scenerii sztuki i kawiarni oraz mieszkańców, którzy imprezują jak w 1999 roku. Mińsk jest centrum, w którym musisz przyjechać i odjechać skorzystać z nowego 30-dniowego systemu bezwizowego. Na nienagannie odrestaurowanym Starym Mieście, skupionym wokół wdzięcznej ratushy (ratusza), wieczorne biesiady wybuchają z bierstubes i modnych barów koktajlowych, aby dołączyć do hałaśliwych letnich imprez ulicznych. Mińsk stał się także centrum globalnych wydarzeń i szczytów. Dalej: Europejskie Igrzyska 2019.

9 . Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Nieustraszeni odkrywcy zawsze szukali miejsc, by śmiało udać się tam, gdzie nikt wcześniej nie był. Jest to rzadka okazja, aby odwiedzić miejsce, o którym słyszało kilku innych podróżników. Naród z dwoma wyspami Wysp Świętego Tomasza i Książęca – znaleziony unoszący się w Zatoce Gwinejskiej – woła teraz. Nie popełnij błędu, ignorując to. Surrealistyczne krajobrazy wznoszą się dramatycznie ku niebu, tropikalne wody całują puste plaże, a dżungle konsumują wszystko, od kolonialnych plantacji cukru, kakao i kawy po trzeźwe relikty dawnej roli wyspy w handlu niewolnikami. Niezależnie od tego, czy wędrujesz po lesie, wspinasz się na góry, czy nurkujesz w wodach przybrzeżnych, odkryjesz tutaj wiele nieopisanych skarbów.

10 . Belize
Wybrzeże Karaibów otoczone jest drugą co do wielkości rafą koralową na świecie; jego wnętrze jest usiane jednymi z najbardziej rozległych i dostępnych systemów jaskiń w Ameryce Środkowej ; a jego ludzie to egzotyczna mieszanka Mayi, Mestizo, Garifuna, Creole, Mennonite i emigrantów. Jednak wielu podróżników stara się umieścić Belize na mapie. Jednak fala się zmienia. Rząd dąży do pełnej ochrony swojego unikalnego środowiska morskiego, nowe eko-ośrodki wykorzystują oszałamiające krajobrazy i kryjówki w dżungli, a podróżni odkrywają kawałek Ameryki Środkowej, który jest stosunkowo niezabudowany, bezpieczny i kusząco łatwy do osiągnięcia. Dotrzyj tu, zanim zrobią to nieuniknione tłumy.