Dlaczego powinienem odwiedzić Amerykę Południową?

Amerykę Południową

Ameryka Południowa jest, najprościej mówiąc, kontynentem pełnym superlatywów . Jeśli kiedykolwiek chciał doświadczyć najbardziej z tego, co nasz Dzika Planeta ma do zaoferowania, a następnie Ameryka Południowa może być bardzo dobrze miejsce do odwiedzenia. Ten ogromny kontynent jest wyposażony w najdłuższe pasmo górskie na świecie, największe dorzecze świata, najsuchsze miejsce na ziemi, drugą co do wielkości rzekę (po Nilu) i jedno z największych skupisk różnorodności biologicznej na naszej planecie. Nie wspominając o tym, że na kontynencie znajduje się wiele bogatych kultur, historii, tradycji, jedzenia i miejsc, które można odwiedzić tylko raz w życiu.

12 narodów dzieli ten niesamowity kawałek Ziemi, a zatem: nic dziwnego, że sam fakt podróży do Ameryki Południowej może początkowo wydawać się zniechęcający. „Od czego mam zacząć?”, Możesz zadać sobie pytanie. Na szczęście niezapomniane wspomnienia i opinie naszych ukochanych podróżników – którym towarzyszyliśmy podczas wielu podróży po tym cudownym kontynencie – rzuciły światło na niektóre z absolutnie koniecznych krajów Ameryki Południowej . Poniżej przedstawiamy listę 5 krajów w Ameryce Południowej, które zdecydowanie powinny znaleźć się na waszych radarach w tym roku, wraz ze wszystkimi powodami!

Amerykę Południową1

Ekwador i Galapagos

Jeśli chodzi o eksplorację Ameryki Południowej, nie ma lepszego miejsca do rozpoczęcia niż od środka świata ! Otoczony równikiem, trafnie nazwany kraj Ekwador jest jednym z mniejszych narodów andyjskich, ale nie daj się zwieść rozmiarowi – to skromne miejsce jest jednym z 17 megadiverse krajów, pakujących jeden z najwyższych poziomów różnorodności biologicznej na kilometr kwadratowy w cały świat. To powiedziawszy: nie musisz iść daleko w głąb kraju, aby odkrywać nowe i fascynujące rzeczy. W Ekwadorze znajdują się także pierwsze i drugie miejsca światowego dziedzictwa UNESCO

2. Kolumbia

Kolumbia ma kolorowe miejsce na długiej liście krajów Ameryki Południowej, które należy odwiedzić. Ogromny urok zyskał w dużej mierze dzięki swojej eklektycznej kulturze, licznym miejscom odwiedzającym, festiwalom, jedzeniu i, oczywiście, światowej sławie kawie. Wraz z powstaniem stabilnego rządu i większymi oszczędnościami w odniesieniu do przestępczości i przemocy, Kolumbia stała się niezwykle bezpiecznym i przyjemnym miejscem podróży.

3. Peru

Uznany za jedno z kolebek cywilizacji Inków, Peru świeci licznymi miejscami dla odwiedzających, które zawierają starożytne ruiny, masywne hieroglify i niesamowite doliny pełne historii i bogatej ziemi. Mieszkańcy Peru są również niezmiernie dumni ze swojego dziedzictwa i chętnie witają wszystkich odwiedzających, którzy chcą podziwiać imponujące cechy swojego kraju.

4. Chile

W Chile jest po prostu tak wiele rzeczy do zrobienia, że ​​ciężko jest wiedzieć, od czego zacząć. Kraj jest rzeczywiście rozległy, ale właśnie to czyni go doskonałym miejscem, ponieważ zaspokaja szeroką gamę smaków i zainteresowań. Miłośnicy przyrody, artyści, koneserzy wina i jedzenia, wędrowcy, wspinacze i odkrywcy z łatwością zakochają się w tym, co Chile ma do zaoferowania.

5. Boliwia

W Boliwii znajduje się najwyższa stolica świata, która wyróżnia się autentyczną kulturą, spektakularną scenerią i przygodami. Rodzimym społecznościom tubylczym udało się również utrzymać większą część swoich tradycji, w dużej mierze dzięki nieszczęsnemu podbojowi hiszpańskiemu, który nie zdołał przebić się przez surowe górskie krajobrazy Boliwii i gęstą dżunglę.