Oto najskuteczniejszy sposób, aby trwałe pozbycie się tłuszczu

tłuszczu

Wszyscy chcemy być szczupli i szczupli, mieć napięte mięśnie i idealny sześciopak, ale wiemy, jak trudno to osiągnąć. Wymaga to maksymalnego wysiłku i poświęcenia, a bardzo niewielu z nas jest gotowych dołożyć wszelkich starań, aby to zrobić. Oprócz powodowania niepewności w wyglądzie, złogi tłuszczu mogą również powodować poważne problemy medyczne, takie jak cukrzyca i zaburzenia sercowo-naczyniowe. Dlatego wielu ekspertów medycznych próbuje znaleźć najlepszy i najłatwiejszy sposób na wyeliminowanie tego nadmiaru tłuszczu.

Ale najpierw musimy coś wyjaśnić i musisz to wiedzieć, jeśli chcesz schudnąć i spalić tłuszcz. Istnieją dwa rodzaje tłuszczu: tłuszcz biały i tłuszcz brązowy. Cienka warstwa białego tłuszczu znajduje się na udach, brzuchu i plecach. Tłuszcz ten równoważy temperaturę ciała, działając jako izolator termiczny.

Brązowy tłuszcz aktywuje się, gdy komórki tłuszczowe zostaną wystawione na zimno, co zaczyna zabijać komórki. Według ekspertów wskazane jest, aby wyłączyć ogrzewanie co kilka godzin w zimie, jeśli chcesz spalić tłuszcz.tłuszczu1

Naukowcy, którzy zgłębili tę teorię, pobrali biopsje złogów tłuszczu i odkryli, że zimą tłuszczu było więcej brązowienia niż latem, co oznacza, że ​​jest on wywoływany przez ekspozycję na zimno, zmieniając białe komórki tłuszczowe w brązowe. Dlatego zaleca się, aby ludzie ustawiali termostaty na 17-15 stopni Celsjusza (62-59F) na kilka godzin w zimie zamiast utrzymywania ich na 21 stopniach Celsjusza (69F). Fakt, że większość ludzi przebywa w ogrzewanych pokojach zimą, wyjaśnia, dlaczego w tym okresie przybieramy na wadze.

Przeprowadzono badanie w celu szczegółowego zbadania tej teorii, które obejmowało kilka osób, które spały w komorach metabolicznych w temperaturze 66F przez miesiąc. W tym czasie ich ciała spalały więcej tłuszczu, ich brązowe komórki tłuszczowe prawie się podwoiły, a ich wrażliwość na insulinę znacznie wzrosła.

Ten proces zwiększania brązowego tłuszczu, zwiększania wrażliwości na insulinę i spalania kalorii nazywa się zimną termogenezą.

Jeśli planujesz spalić więcej tłuszczu, oprócz zdrowego odżywiania i ćwiczeń, powinieneś użyć lodu, aby ten proces przyspieszył o 300%. Praktykę tę potwierdzają naukowcy, którzy widzieli ten efekt ekspozycji na zimno u astronautów.

Zamrażanie tłuszczu w celu zmniejszenia złogów tłuszczu na obszarach problematycznych

Naukowcy prowadzący to badanie są przekonani, że jeśli zastosujesz lód na problematycznym obszarze przez 30-60 minut oprócz zdrowego stylu życia, będziesz w stanie przyspieszyć proces brązowienia i szybciej spalić tłuszcz.Możesz łatwo zabić komórki tłuszczowe, po prostu zamrażając je

Lód ochłodzi skórę i zniszczy leżące poniżej komórki tłuszczowe, zmniejszając grubość złogów tłuszczu. Istnieje nawet leczenie zaprojektowane specjalnie w oparciu o tę teorię, zwane CoolSculpting, które jest drogie, ale bardzo skuteczne. Ta maszyna zmniejsza grubość tłuszczu podczas sesji trwającej godzinę. Zamrożone komórki tłuszczowe są następnie naturalnie metabolizowane przez organizm. Już po jednej sesji możesz stracić pół cala od talii, a po miesiącu lub dwóch zauważasz znaczną poprawę.

Jeśli zastanawiasz się, jak dokładnie działa ta maszyna, wyjaśnimy to. Zasysa tłuszcz i chłodzi go. Powoduje to zapalenie komórek i prowadzi do ich zniszczenia. Zapalenie pojawia się 3 dni po zabiegu, osiąga swój szczyt 30 dnia, a komórki tłuszczowe nadal umierają przez kolejne miesiące. Skutkami ubocznymi są tylko niewielkie tymczasowe siniaki i zaczerwienienia. Potrzebne są ćwiczenia i zdrowa dieta, ponieważ inne komórki tłuszczowe mogą nadal się rozszerzać, co czyni leczenie nieskutecznym.

Jeśli boisz się odmrożeń, nie musisz się martwić, ponieważ występują one w znacznie niższej temperaturze, co oznacza, że ​​zabieg ten jest całkowicie bezpieczny.

Jeśli jednak nie chcesz wydawać na to tak dużo pieniędzy, możesz spróbować terapii lodem w domu, a my pokażemy Ci, jak to zrobić.

Domowa terapia lodem

Można zastosować okłady z lodu, aby uzyskać ten sam efekt, co urządzenie CoolSculpting, wystarczy nałożyć je na boki, brzuch, uda lub plecy i utrzymywać przez 30–60 minut podczas każdej sesji. Powtórz procedurę 3-4 razy w tygodniu, a wkrótce zauważysz, że tłuszcz się wypala. Według badań przyniesie podobne wyniki, a wkrótce pozbędziesz się złogów tłuszczu w obszarach problematycznych.

Skutki uboczne niewłaściwej domowej terapii lodowej

Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo wykonać ten zabieg, możesz spowodować lekkie lub ciężkie oparzenia skóry, więc bądź ostrożny i postępuj zgodnie z instrukcjami, które ci udzielamy. Nigdy nie należy nakładać okładów lodowych od samego początku. Zawsze używaj ściereczki lub kilku warstw ręczników papierowych między skórą a okładem z lodu na kilka minut. Nie używaj czegoś zbyt grubego, bo zmniejszy to efekty. Zdejmij ręczniki, gdy skóra przyzwyczai się do temperatury grudki.

Czynniki zwiększające ryzyko poparzeń skóry to:

Przyjmowanie tabletek zmniejszających dopływ krwi do skóry, takich jak beta-blokery.
• Posiadanie choroby naczyń obwodowych, ponieważ ta choroba zmniejsza przepływ krwi.
• Cierpi na neuropatię obwodową – zmniejszona zdolność do odczuwania urazu.
• Cukrzyca.
• Palenie.
Oznaki oparzeń skóry:

Czucie szpilek i igieł, a następnie drętwienie i mrowienie.
• Ból i zaczerwienienie.
• Biała, woskowata lub jędrna skóra, która jest zdrętwiała.
• pęcherze.
Jak leczyć oparzenia skóry

Jeśli zauważysz którykolwiek z symptomów, o którym wspominaliśmy wcześniej, prawdopodobnie spowodowałeś oparzenie skóry, które musisz odpowiednio pielęgnować. Musisz podgrzać dotknięty obszar skóry, aby uniknąć poważniejszych konsekwencji.

Rozpocznij podgrzewanie skóry, pal się stopniowo. Możesz moczyć obszar w ciepłej wodzie przez 20 minut (temperatura 104-108 F). Możesz także użyć ciepłych koców lub kompresów. Ale nie masuj dotkniętego obszaru, może to spowodować dalsze uszkodzenia. Unikaj także bezpośredniego suszenia z grzejnika lub suszarki do włosów, może to tylko pogorszyć sytuację.